Για την 16η αγωνιστική της Premier League στην Σκωτία, η Ρέιντζερς υποδέχεται την Αμπερντίν (21:45) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη παραμένει εδώ και εφτά αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Ρέιντζερς, μετρώντας έξι νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ φιλοξενήθηκε από τη Χαρτς, στην έδρα της οποίας πήρε τη νίκη με 1-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με το αυτογκόλ του ΜακΚόλεϊ (27′), εν τέλει κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή πριν το ημίχρονο, χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Γκόλντσον (34′) και Μορέλος (41′). Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 30 συνολικά και είναι στην πρώτη θέση, δυο βαθμούς πάνω από τη δεύτερη Σέλτικ, η οποία έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο. Έξι νίκες και μια ισοπαλία ο μέχρι τώρα εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Χαρτς, δίνοντας έτσι τέλος στο σερί των τριών νικών επί των Χάμιλτον (3-0 εντός), Κιλμάρνοκ (1-2 εκτός) και Χιμπέρνιαν (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Ντέρεκ ΜακΆινς φιλοξενήθηκε από τη Μάδεργουελ, στην έδρα της οποίας παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 3-0. Βρέθηκε με δυο τέρματα πίσω στο σκορ, δεν έβγαλε ποτέ αντίδραση, με το τέρμα που δέχθηκε στο ξεκίνημα της επανάληψης να “τελειώνει” ουσιαστικά το παιχνίδι. Βρίσκεται έτσι στην έβδομη θέση, όπου και μετράει 21 βαθμούς, εννέα μακριά από την κορυφή και με ματς λιγότερο. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες (1-0-3). Την Κυριακή, ηττήθηκε με 1-0 από τη Σέλτικ, στα πλαίσια του League Cup.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.