Για την 17η αγωνιστική της Super League, η ΑΕΚ φιλοξενεί τον Αστέρα Τρίπολης (19:30) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ, όπου και μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη φιλοξενήθηκε από τον ΠΑΣ Γιάννινα, στην έδρα του οποίου πήρε μια ευρεία νίκη με 0-4, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο. Οι Μάνταλος (πεν. 5′), Μιχαήλ (αυτ. 21′) και Πόνσε (45′, 45’+2) ήταν αυτοί που βρήκαν δίχτυα για την Ένωση, ενώ αυτό ήταν και το τέταρτο σερί παιχνίδι που διατηρεί ανέπαφη την εστία της. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε του 27 συνολικά και είναι στην τέταρτη θέση, δυο πόντους πίσω από τον τρίτο Ατρόμητο. Πέντε νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τον Αστέρα Τρίπολης, μετά από πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος, όπου και μετρούσε κατά σειρά μια ισοπαλία και τέσσερις νίκες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιώργου Παράσχου υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ, κόντρα στον οποίο γνώρισε την ήττα με 0-3. Βρέθηκε πίσω στο 65′, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με το αυτογκόλ που πέτυχε ο Τριανταφυλλόπουλος. Μετά και από αυτή την ήττα του, βρίσκεται στην 10η θέση με 18 βαθμούς, όσους μετράει και η Λάρισα. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός του στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στην τελευταία του έξοδο.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.