Για την 19η αγωνιστική της Super League, η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ (19:30) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί επτά αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται η ΑΕΚ, με έξι νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη υποδέχθηκε τον Λεβαδειακό, σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση, της οποίας επικράτησε με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Πόνσε στο 24ο λεπτό στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Ήταν η τέταρτη διαδοχική της νίκη, μετά και από εκείνες επί των ΠΑΣ Γιάννινα (0-4 εκτός), Αστέρα Τρίπολης (3-0 εντός) και Πανιωνίου (0-2 εκτός), ενώ συμπλήρωσε επτά παιχνίδια που δεν δέχεται κάποιο τέρμα. Έφτασε έτσι τους 36 βαθμούς συνολικά, που τη φέρνουν στην τρίτη θέση. Επτά νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα ο εντός έδρας απολογισμός στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στα τέσσερα τελευταία εξ’ αυτών.

Αήττητος συνεχίζει την πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ, όπου μετράει 17 νίκες και μια ισοπαλία. Την Τετάρτη, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου έπαιξε με τον ΠΑΣ Γιάννινα, εντός έδρας, κόντρα στον οποίο πήρε τη νίκη με 2-1. Αν και πήρε το προβάδισμα με το πέναλτι του Πέλκα στο 38′, είδε την αντίπαλό του να φέρνει το ματς στα ίσα, στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Εν τέλει όμως, το τέρμα του Σβιντέρσκι, τρία λεπτά πριν το φινάλε, χάρισε τη νίκη στον “Δικάφαλο”. Ένατη σερί νίκη στο πρωτάθλημα, που τον διατηρεί στην κορυφή με 50 βαθμούς. Επτά νίκες και μια ισοπαλίες ο εκτός έδρας απολογισμός του στη διοργάνωση, επικρατώντας στις τρεις τελευταίες εξ’ αυτών.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.