Για την 16η αγωνιστική της La Liga, η Ουέσκα υποδέχεται τη Βιγιαρεάλ (19:30) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και 14 παιχνίδια η Ουέσκα, όπου και μετράει τέσσερις ισοπαλίες και δέκα ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρανσίσκο υποδέχθηκε τη Ρεάλ Μαδρίτης, από την οποία ηττήθηκε με 0-1, χάρη σε τέρμα που δέχθηκε στο όγδοο λεπτό της αναμέτρησης. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με επτά πόντους σε 15 αναμετρήσεις, απέχοντας ισάριθμους από τη ζώνη σωτηρίας. Σε επτά εντός έδρας αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, μετράει τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Βιγιαρεάλ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μπαρτσελόνα (2-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Θέλτα, από την οποία και ηττήθηκε με 2-3. Έχοντας βρεθεί πίσω με τρία τέρματα, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα, με τα τέρματα που σημείωσε ο Μπάκα, στο 83ο και στο 87ο λεπτό. Ήταν το τελευταίο ματς του Χάβι Καγιέχα στον πάγκο της, με τον Λουίς Γκαρθία Πλάθα να παίρνει τη θέση του. Με 14 βαθμούς, βρίσκεται στην 17η θέση, μαζί με την Αθλέτικ Μπιλμπάο, κόντρα στην οποία και υπερτερεί, με αποτέλεσμα να βρίσκεται εκτός επικίνδυνης ζώνης. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, ούσα χωρίς διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-1-3). Την Πέμπτη, επικράτησε με 2-0 της Σπαρτάκ Μόσχας, εντός έδρας, για το Europa League.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.