Στα πλαίσια της 34ης αγωνιστική στη Süper Lig, η Μπεσίκτας φιλοξενεί την Κασίμπασα (21:00), με την Tipbet να προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Άμεση ήταν η επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Μπεσίκτας, μετά και τη νίκη επί της Αλάνιασπορ (2-1 εντός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σενιόλ Γκιουνές φιλοξενήθηκε από την Τραμπζονσπόρ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο 54′, ισοφάρισε προσωρινά με τον Καγκάβα στο 74′ και τρία λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, χάνοντας έτσι το ματς. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη ήττα στα εννέα τελευταία παιχνίδια της, έχοντας επικρατήσει στα υπόλοιπα επτά, ενώ σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα έξι από τα επτά πιο πρόσφατα. Βρίσκεται στην τρίτη θέση με 62 βαθμούς, ούσα στο +2 από την ομάδα της Τραπεζούντας. Εντός έδρας μετράει έντεκα νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, μένοντας αήττητη στα δέκα τελευταία αντίστοιχα ματς (7-3-0).

Αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι αναμετρήσεις η Κασίμπασα, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ιλιάς Οζτούρκ υποδέχθηκε την Κόνιασπορ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 25′, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μπεν Γιουσέφ στο 56ο λεπτό. Αυτό ήταν και το πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι της στο οποίο σημειώνεται G/G. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 39 συνολικά και βρίσκεται στην 13η θέση, στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και εννέα ήττες, έχοντας ηττηθεί στις τρεις τελευταίες εξόδους της.