Σε επαναληπτική αναμέτρηση για τον τέταρτο γύρο του FA Cup, η Γουλβς φιλοξενεί την Σριούσμπερι (21:45), με το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 2-2. Η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη είναι εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις η Γουλβς, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, η ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντος φιλοξενήθηκε από την Έβερτον, στα πλαίσια της Premier League, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-3. Παρότι προηγήθηκε με το πέναλτι του Ρούμπεν Νέβες στο έβδομο μόλις λεπτό, είδε την αντίπαλό της να ισοφαρίζει λίγο πριν από το μισάωρο. Εν τέλει όμως, τα τέρματα των Ραούλ Χιμένεθ (45′) και Ντεντόκερ (66′) ήταν και αυτά που της χάρισαν τη νίκη. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 38 συνολικά και βρίσκεται στην έβδομη θέση της κατάταξης, εννέα πόντους μακριά από την εξάδα και την Άρσεναλ. Επτά νίκες, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας φετινός απολογισμός της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, έχοντας επικρατήσει στα τρία τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της. Στον προηγούμενο γύρο του FA Cup, απέκλεισε τη Λίβερπουλ (2-1 εντός).

Αντιθέτως, η Σριούσμπερι δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη στα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια, μετρώντας δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Σαμ Ρίκετς υποδέχθηκε τη Λούτον, στα πλαίσια της League One, κόντρα στην οποία γνώρισε μια βαριά ήττα με 0-3. Βρέθηκε πίσω με τη συμπλήρωση μισής ώρας, δεχόμενη ακόμη δυο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (53′, 69′). Έβδομη σερί αγωνιστική που δεν κερδίζει, οπότε και βρίσκεται στην 23η και προτελευταία θέση με 31 βαθμούς, ένα μακριά από τη ζώνη σωτηρίας. Τέσσερις νίκες, έξι ισοπαλίες και εννέα ήττες ο εκτός έδρας φετινός απολογισμός της, σε όλες τις διοργανώσεις. Στον προηγούμενο γύρο του FA Cup, απέκλεισε τη Στόουκ (1-1 εντός, 2-3 εκτός).