Στα πλαίσια της 44ης αγωνιστική στην Championship, η Στόουκ Σίτι φιλοξενεί τη Νόριτς (17:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Στόουκ Σίτι, όπου και μετράει χαρακτηριστικά μια ισοπαλία και δύο ήττες. Την Παρασκευή, το σύνολο του Νέιθαν Τζόουνς αντιμετώπισε τη Μίντλεσμπρο, εκτός έδρας, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Ένα γκολ στο δεύτερο μόλις λεπτό στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5 στα 13 από τα 15 τελευταία της παιχνίδια. Βρίσκεται στην 16η θέση της κατάταξης με 52 βαθμούς, ούσα αδιάφορη στις τρεις αγωνιστικές που απέμειναν. Οκτώ νίκες, επτά ισοπαλίες και έξι ήττες ο απολογισμός της σε εντός έδρας αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, πανηγυρίζοντας μια φορά στα επτά τελευταία αντίστοιχα ματς (1-4-2).

Αήττητη παραμένει εδώ και έντεκα αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Νόριτς, όπου και μετράει οκτώ νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την Παρασκευή, το σύνολο του Ντάνιελ Φάρκε φιλοξένησε τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Προηγήθηκε με τον Στίπερμαν (19′), για να δεχθεί την ανατροπή από την αντίπαλο της (33′, 53′), πριν ο Βράντσιτς ισοφαρίσει στο τελικό αποτέλεσμα, στις καθυστερήσεις. Ήταν η τρίτη σερί ισοπαλία, έχοντας προηγηθεί εκείνες με Ρέντινγκ (2-2 εντός) και Γουίγκαν (1-1 εκτός). Βρίσκεται σταθερά στην πρώτη θέση με 87 βαθμούς, στο +5 από τις Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Λιντς Γιουνάιτεντ οπότε με πιθανή νίκη σήμερα, “κλειδώνει” την απευθείας άνοδο στα “μεγάλα σαλόνια”. Έντεκα νίκες, οκτώ ισοπαλίες και δυο ήττες ο απολογισμός της σε εκτός έδρας αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στις πέντε τελευταίες εξόδους της (4-1-0).