Στα πλαίσια των ημιτελικών στα play-off της Championship στη Σκωτία, η Ινβερνές φιλοξενεί τη Νταντί Γιουνάιτεντ (21:45) με την Tipbet να προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων προέρχεται η Ινβερνές, όπου και μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Τζον Ρόμπερτσον φιλοξένησε την Έιρ, στον επαναληπτικό του εκτός 1-3 για τα προημιτελικά των play-out, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 αυτή τη φορά. Βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά στο 19ο λεπτό, για να φτάσει εν τέλει στην ισοφάριση με τον Ντόναλντσον στο 79′. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της σημειώθηκε G/G. Πανηγύρισε μόλις μια νίκη στα πέντε τελευταία εντός της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες.

Τέλος έλαβε το αήττητο των τεσσάρων αναμετρήσεων για τη Νταντί Γιουνάιτεντ, καθώς μετά από τρεις νίκες και μια ισοπαλία, γνώρισε και πάλι την ήττα. Στο τελευταίο επίσημο παιχνίδι της, το σύνολο του Ρόμπι Νέιλσον φιλοξενήθηκε από τη Μόρτον, για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 19ο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Και στα τρία τελευταία παιχνίδια της σημειώθηκε N/G και Under 2.5. Ηττήθηκε δυο φορές στις οκτώ τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, μετρώντας ακόμη τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες.