Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για τη 10η αγωνιστική της Premiership, η Χιμπέρνιαν υποδέχεται τη Ρέιντζερς (21:45) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Χιμπέρνιαν, μετά και από εκείνη επί της Χάμιλτον (0-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλ Λένον υποδέχθηκε τη Σέλτικ, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Πήρε το προβάδισμα μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Σλίβκα, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 59′ ο Καμπέρι. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 26 συνολικά και είναι στην όγδοη θέση. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα (1-2-1).

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρέιντζερς, μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ υποδέχθηκε τη Χάμιλτον, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα που πέτυχε ο Καντέιας στο τρίτο μόλις λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 34 συνολικά και είναι στην πρώτη θέση, μαζί με την Κιλμάρνοκ, η οποία έχει και παιχνίδι περισσότερο. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (3-1-0).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.