Για την 37η αγωνιστική της Championship, Μπρίστολ Σίτι φιλοξενεί την Ίπσουιτς (21:45) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης εδώ και τέσσερα παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Μπρίστολ Σίτι, όπου και μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Λι Τζόνσον φιλοξένησε τη Λιντς Γιουνάιτεντ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο ένατο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε το ματς. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Κάπως έτσι, βρίσκεται στην έβδομη θέση, με 54 βαθμούς, έναν λιγότερο από την εξάδα και τη Ντέρμπι Κάουντι, έχοντας ωστόσο και παιχνίδι λιγότερο. Στις επτά νίκες, πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο τελευταία της.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Ίπσουιτς δεν έχει επικρατήσει σε κάποιο από τα εννέα της τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, με τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Πολ Λάμπερτ αντιμετώπισε τη Γουέστ Μπρομ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο τέταρτο λεπτό, για να φτάσει στην ισοφάριση με τον Νόλαν στο 48′. Σημειώθηκε G/G στα πέντε τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος. Παραμένει στην τελευταία θέση με 22 βαθμούς, απέχοντας δώδεκα πόντους από τη σωτηρία της. Εκτός έδρας έχει πανηγυρίσει ένα μόλις διπλό, μετρώντας ακόμη τέσσερις ισοπαλίες και 13 ήττες. Σημειώθηκε 2-3 Goals στις εννέα τελευταίες εξόδους της.