Για την 24η αγωνιστική της Championship, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ υποδέχεται τη Ντέρμπι (17:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, μετά και την ήττα που υπέστη από τη Γουέστ Μπρομ (1-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρις Γουάιλντερ φιλοξενήθηκε από την ουραγό Ίπσουιτς, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 38′, εν τέλει ισοφάρισε με τον Σαρπ στο δεύτερο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, για το τελικό αποτέλεσμα. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 38 συνολικά και είναι στην έκτη θέση της κατάταξης, ένα πόντο πίσω από τη σημερινή της αντίπαλο. Πέντε νίκες και από τρεις ισοπαλίες και ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της.

Από ένα αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων προέρχεται η Ντέρμπι, μετρώντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ υποδέχθηκε τη Μπρίστολ Σίτι, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 24′, όμως ισοφάρισε πριν την ανάπαυλα, με τον Βάγκχορν (37′) να διαμορφώνει και το τελικό αποτέλεσμα. Δεύτερη σερί ισοπαλία μετά και από εκείνη με αντίπαλο τη Νότιγχαμ Φόρεστ, ενώ με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 39 συνολικά και είναι στην τέταρτη θέση, μαζί με τη Μίντλεσμπρο, απέχοντας ένα πόντο από τη σημερινή της αντίπαλο. Πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της (3-2-1).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.