Για την 17η αγωνιστική της Serie B, η Άσκολι υποδέχεται τη Μπρέσια (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος, η Άσκολι έμεινε μακριά από τις νίκες, μετά και την ήττα που υπέστη από τη Βενέτσια (1-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Βιντσένζο Βιβαρίνι υποδέχθηκε την Τσιταντέλα, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 17′, όμως έξι λεπτά αργότερα κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αρντεμάνι, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 20 συνολικά και είναι στην 10η θεση, μαζί με τις Βενέτσια και Σαλερνιτάνα, απέχοντας δυο πόντους από τα πλέι οφ της κατηγορίας. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο απολογισμός της σε εντός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα.

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μπρέσια, μετά και από εκείνες επί των Λιβόρνο (2-0 εντός) και Σαλερνιτάνα (1-3 εκτός). Την Κυριακή, η ομάδα του Ευγκένιο Κορίνι υποδέχθηκε τη Λέτσε, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 25 λεπτά, εν τέλει έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Αρχικά ισοφάρισε με τον Ντοναρούμε στο 49′, για να πάρει εν τέλει τη νίκη με τον Γκασταλντέλο, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Έτσι, έφτασε τους 27 βαθμούς και είναι στη δεύτερη θέση, απέχοντας τρεις πόντους από την πρωτοπόρο Παλέρμο. Μια νίκη, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στην τελευταία της έξοδο.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.