Για την 22η αγωνιστική της Serie B, η Παλέρμο υποδέχεται τη Φότζια (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Παλέρμο, μετά και από εκείνη κόντρα στην Σαλερνιτάνα (1-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρομπέρτο Στελόνε φιλοξενήθηκε από την Κρεμονέσε, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ το δεύτερο τέρμα που δέχθηκε στο 70′ έβαλε τέλος στις όποιες ελπίδες είχε για κάτι το θετικό. Μετά και από τη νέα της αυτή ήττα, είναι στη δεύτερη θέση με 37 βαθμούς, δυο λιγότερους από την πρωτοπόρο Μπρέσια, η οποία έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Παράλληλα, διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, με 17 τέρματα στο παθητικό της. Πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, γνωρίζοντας την ήττα στο πιο πρόσφατο αντίστοιχο παιχνίδι της.

Επιστροφή στις ήττες για τη Φότζια, μετά από δυο αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πασκουάλε Πανταλίνο υποδέχθηκε την Κροτόνε, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το έκτο μόλις λεπτό, ενώ δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 14′, χωρίς να βγάλει αντίδραση στα επόμενα λεπτά. Βρίσκεται έτσι στην 15η θέση της κατάταξης με 18 βαθμούς, όσους έχουν και οι Κροτόνε και Κάρπι, με παιχνίδι όμως περισσότερο. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο απολογισμός της σε δέκα φετινές εξόδους για το πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στην πιο πρόσφατη από αυτές.