Στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής στην Eredivisie, η Βίλεμ φιλοξενεί την Αϊντχόφεν (21:45) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος παρέμεινε αήττητη η Βίλεμ, έχοντας προηγηθεί η νίκη επί της Τσβόλε (2-0 εντός). Την περασμένη Κυριακή, το σύνολο του Άντρι Κόστερ αντιμετώπισε την Εξελσιόρ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Ευτύχησε να προηγηθεί με το τέρμα του Τάπια στο 16′, για να δεχθεί την ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στα έντεκα από τα δώδεκα τελευταία της σημειώθηκε G/G. Έφτασε έτσι τους 44 βαθμούς και είναι στην όγδοη θέση, απέχοντας τρεις πόντους από την επτάδα και τα πλέι οφ. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, δύο ισοπαλίες και επτά ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας πανηγυρίσει τη νίκη στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της.

Αήττητη εδώ και τέσσερα παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Αϊντχόφεν, όπου και μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη Κυριακή, το σύνολο του Μαρκ Φαν Μπόμελ φιλοξένησε τη Ντεν Χαγκ, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Οι Ντάμφρις (20′), Ντε Γιονγκ (83′) και Μάλεν (90’+2) σημείωσαν τα τέρματα της ομάδας τους, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν προσωρινά σε 2-1, στο 88ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Έφτασε έτσι τους 77 βαθμούς και είναι στην δεύτερη θέση, ούσα στο -3 από την κορυφή και τον Άγιαξ, ο οποίος έχει και παιχνίδι περισσότερο. Εκτός έδρας μετράει εννέα νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις δύο πιο πρόσφατες εξόδους της (0-1-1)