Για την 16η αγωνιστική της Super League, ο Ατρόμητος φιλοξενεί τον Παναιτωλικό (19:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις ήττες για τον Ατρόμητο, μετά από δυο παιχνίδια με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία, στο πρωτάθλημα. Την τελευταία αγωνιστική, η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι φιλοξενήθηκε από τον Παναθηναϊκό, στην έδρα του οποίου γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 24ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση, με τον Κουλούρη να αστοχεί σε πέναλτι στο 63′, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσα. Μετά και από αυτή την ήττα του, βρίσκεται στην τρίτη θέση της κατάταξης με 28 βαθμούς, δυο πίσω από τον Ολυμπιακό και δέκα από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ. Πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας φετινός απολογισμός του στο πρωτάθλημα, επικρατώντας μια φορά στα τρία τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια (1-1-1). Την Τετάρτη, πήρε το διπλό στην έδρα του Απόλλων Σμύρνης (0-3), για το κύπελλο.

Από τη δεύτερη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται ο Παναιτωλικός, μετά και από εκείνη επί του Απόλλων Σμύρνης (2-1 εντός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα φιλοξενήθηκε από τον Άρη, στην έδρα του οποίου κατάφερε να πάρει το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Αν και προηγήθηκε στο 63′ με τον Μαλή, είδε τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ισοφάριση στο 71′. Τρία λεπτά αργότερα όμως,ο Λουσέρο με πέναλτι έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Με το νέο τρίποντο που πήρε, έφτασε τους 21 βαθμούς και ανέβηκε στην έκτη θέση της κατάταξης. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός του στο πρωτάθλημα. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι του, έμεινε στο μηδέν με τον ΟΦ Ιεράπετρας, εκτός, για το κύπελλο Ελλάδος.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.