Για την 20η αγωνιστική της αγγλικής League Two, η Μάνσφιλντ υποδέχεται την Κρόουλι (21:45) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μάνσφιλντ, μετά και από εκείνη κόντρα στην Καρλάιλ (3-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντέιβιντ Φλίτκροφτ υποδέχθηκε τη Γέοβιλ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 19ο λεπτό στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση, την οποία και ολοκλήρωσε με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Πρέστον στις καθυστερήσεις. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, είναι στην πέμπτη θέση της κατηγορίας, με 45 βαθμούς, όσους έχει και η Καρλάιλ, ενώ απέχει επτά πόντους από την κορυφή. Επτά νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Κρόουλι, μετά από τις δυο σερί νίκες που πανηγύρισε επί των Κόλτσεστερ (2-0 εκτός) και Τσέλτεναμ (1-0 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Γκαμπριέλε Κιοφί φιλοξενήθηκε από την Στίβενεϊτζ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Ο Πόλεον στο 36′ σημείωσε το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του, που έστω και προσωρινά ισοφάρισε σε 1-1. Μετά και από αυτή την ήττα της, βρίσκεται στην 16η θέση της κατηγορίας, έχοντας συγκεντρώσει 33 βαθμούς, όσους έχει και η Νορθάμπτον. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και δέκα ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.