Για την 32η αγωνιστική της Championship, η Μίλγουολ φιλοξενεί τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ (21:45) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Μίλγουολ, με δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Νιλ Χάρις φιλοξενήθηκε από τη Σουόνσι, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε δυο λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Πρώτη ήττα μετά από τις δυο ισοπαλίες με τις Μίντλεσμπρο (1-1 εκτός) και Ρόδεραμ (0-0 εντός), με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην 20η θέση με 30 βαθμούς, τέσσερις περισσότερους από την επικίνδυνη ζώνη και με παιχνίδι λιγότερο. Έξι νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας τη νίκη στα δυο τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια (0-1-1), όπου δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα είναι η Σέφιλντ Γουένσντεϊ, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, η ομάδα του Στιβ Μπρους φιλοξένησε τη Ρέντινγκ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα, σε ένα παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες, ειδικά από την πλευρά των γηπεδούχων. Πρώτη απώλεια μετά από τις νίκες επί των Γουίγκαν (1-0 εντός) και Ίπσουιτς (0-1 εκτός), ενώ ήταν και το τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που διατηρεί ανέπαφη την εστία της. Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 39 συνολικά και βρίσκεται στην 15η θέση της κατάταξης, μαζί με την ΚΠΡ, απέχοντας τόσο από την πρώτη εξάδα, όσο και από την επικίνδυνη ζώνη. Στις πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και οκτώ ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός για το φετινό πρωτάθλημα.