Για την 15η αγωνιστική της Serie B, η Πεσκάρα υποδέχεται την Κάρπι (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Πεσκάρα, όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζουσέπε Πιγιόν φιλοξενήθηκε από την Περούτζια, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν από την ανάπαυλα, όμως κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μελεγκόνι στο 52′. Αυτό όμως δεν στάθηκε αρκετό για να της χαρίσει κάτι το θετικό, καθώς δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 64′, χωρίς να καταφέρει κάτι το αξιόλογο στην πορεία. Βρίσκεται έτσι στην τρίτη θέση με 23 βαθμούς, όσους έχει και η Τσιταντέλα, με ματς ωστόσο λιγότερο. Πολύ καλή η εντός έδρας παρουσία της, έχοντας επικρατήσει στα έξι από τα οκτώ αντίστοιχα παιχνίδια πρωταθλήματος, ενώ μετράει ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα.

Την πρώτη της ήττα μετά από τρία παιχνίδια, όπου μετρούσε κατά σειρά δυο ισοπαλίες και μια νίκη, υπέστη και πάλι η Κάρπι. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Φαμπρίτσιο Καστόρι υποδέχθηκε τη Λέτσε, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 36′ ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του πορτιέρο Κολόμπι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Παραμένει έτσι εντός της επικίνδυνης ζώνης και πιο συγκεκριμένα στην 17η θέση με δέκα βαθμούς, ούσα πάνω από τις Φότζια και Λιβόρνο. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στην πιο πρόσφατη έξοδό της.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.