Το πρωτάθλημα στη Βραζιλία πλησιάζει προς το τέλος του και τα μεσάνυχτα της Πέμπτης η Βάσκο Ντα Γκάμα υποδέχεται τη Σάο Πάολο, με την Tipbet να προσφέρει την ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα αυτή αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Η Βάσκο Ντα Γκάμα προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Κορίνθιανς, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο 50ο λεπτό. Στα τρία τελευταία παιχνίδια της αγνοεί τη νίκη, ωστόσο στο γήπεδό της τρέχει αήττητο σερί πέντε αγώνων, με τους τρεις από αυτούς να ολοκληρώνονται ισόπαλοι. Δεν μπορεί να αισθάνεται άνετα, καθώς η απόστασή της από τη ζώνη του υποβιβασμού είναι μόλις δύο βαθμοί, γνωρίζει, όμως, ότι κρατά την τύχη στα χέρια της όσον αφορά την παραμονή της στην κατηγορία.

Η Σάο Πάολο, από την πλευρά της, την προηγούμενη αγωνιστική υποδέχθηκε την Κρουζέιρο, της οποίας επιβλήθηκε με 1-0 χάρη σε τέρμα που σημείωσε στο 31ο λεπτό. Διατηρείται αήττητη στα έξι πιο πρόσφατα ματς της, αλλά έχει κερδίσει μόνο τα δύο από αυτά. Βαθμολογικά, τη βρίσκουμε στην 5η θέση, έχει εξασφαλίσει ήδη την παρουσία της στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες. Βέβαια, αδιάφορη δεν μπορεί να τη χαρακτηρίσει κανείς, καθώς στόχος της είναι να τερματίσει στην πρώτη τετράδα, η οποία οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Λιμπερταδόρες, αποφεύγοντας τα προκριματικά.

Στην Tipbet μπορείτε να βρείτε πλήθος αγορών για το παιχνίδι Βάσκο Ντα Γκάμα – Σάο Πάολο για νικητή αγώνα, γκολ και πολλές ακόμη εξειδικευμένες επιλογές.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.