Για την 17η αγωνιστική της Super League, ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον Πανιώνιο (19:30) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητος παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ, μετρώντας 16 νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου έπαιξε στην Τρίπολη, κόντρα στον τοπικό Αστέρα, του οποίου και επικράτησε με 0-3. Μετά από το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, ο Δικέφαλος κατάφερε να βρει δίχτυα με τους Βιεϊρίνια (65′), Μαουρίτσιο (69′) και Τριανταφυλλόπουλο (αυτ. 90’+2) και να πάρει εν τέλει τη νίκη. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 41 συνολικά και είναι μόνος πρώτος, απέχοντας οκτώ πόντους από τον δεύτερο Ολυμπιακό. Επικράτησε και στα επτά εντός έδρας παιχνίδια του στο πρωτάθλημα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια για το πρωτάθλημα ο Πανιώνιος, μετρώντας δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Το Σάββατο, η ομάδα του Άκη Μάντζιου φιλοξενήθηκε από τον ΟΦΗ, με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ 27′, κατάφερε να φτάσει εν τέλει στην ισοφάριση, με τον Καμαρά στο 80ο λεπτό. Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 19 συνολικά και είναι στην ένατη θέση, απέχοντας τόσο από την τετράδα όσο και από την επικίνδυνη ζώνη. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο φετινός εκτός έδρας απολογισμός, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, αγνοώντας το διπλό στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της.