Για την έκτη και τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League, η Ραπίντ Βιέννης υποδέχεται τη Ρέιντζερς (19:55) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων προέρχεται η Ραπίντ Βιέννης, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την Κυριακή, η ομάδα του Ντίτμαρ Κουμπάουερ υποδέχθηκε τη Στουρμ Γκρατς, στα πλαίσια της Ligue 1, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Πρώτη απώλεια, μετά από τις δυο σερί νίκες που πήρε, επί των Σπαρτάκ Μόσχας (1-2 εκτός) και Ίνσμπρουκ (0-1 εκτός), για το Europa League και το πρωτάθλημα, αντίστοιχα. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 20 συνολικά και βρίσκεται στην όγδοη θέση της κατάταξης. Έξι νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της σε όλες τις φετινές διοργανώσεις, αγνοώντας τη νίκη στα τρία πιο πρόσφατα (0-2-1), όπου δεν κατάφερε ούτε να σκοράρει.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ρέιντζερς δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Την Κυριακή, η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ φιλοξενήθηκε από την ουραγό Νταντί, για την Premiership, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από εννέα λεπτά, ωστόσο κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Χάλιντεϊ, στο 21ο λεπτό. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 31 συνολικά και είναι στη δεύτερη θέση, δυο πίσω από την πρωτοπόρο Σέλτικ, έχοντας ωστόσο και ένα ματς περισσότερο. Πέντε νίκες, εφτά ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας φετινός απολογισμός της, ανεξαρτήτου διοργάνωσης. Για να προκριθεί στη φάση των “32” του Europa League, χρειάζεται μόνο νίκη απόψε.