Για την 15η αγωνιστική της Premier League, η Γουέστ Χαμ υποδέχεται την Κάρντιφ (21:45) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της νίκη μετά από δυο παιχνίδια και με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα, πανηγύρισε και πάλι η Γουέστ Χαμ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι φιλοξενήθηκε από τη Νιουκάστλ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-3. Με δυο προσωπικά τέρματα (11′, 63′), ο Χαβιέ Ερνάντες έδωσε σαφές προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Φελίπε Άντερσον να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 15 συνολικά και βρίσκεται στην 13η θέση, ούσα πλέον έξι πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες και για την Κάρντιφ, μετά και την ήττα που υπέστη στην έδρα της Έβερτον (1-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλ Γουόρνοκ υποδέχθηκε τη Γουλβς, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 18 λεπτά αγώνα, κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή, χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Γκούναρσον (65′) και Χόιλετ (77′). Σημαντικό τρίποντο στη μάχη που δίνει για να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη, από την οποία και απέχει δυο βαθμούς πλέον, φτάνοντας τους έντεκα συνολικά μετά από 14 αγωνιστικές, ούσα και στην 16η θέση. Μια ισοπαλία και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.