Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 18η αγωνιστική της League One, η Πόρτσμουθ υποδέχεται την Τσάρλτον (21:45) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί 13 αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Πόρτσμουθ, όπου και μετράει έντεκα νίκες και δυο ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Κένι Τζάκερ υποδέχθηκε τη Σάουθεντ, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Το αυτογκόλ του Τέρνερ στο 11′ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Λόου στο 29′ να διπλασιάζει τα τέρματα τους και να διαμορφώνει παράλληλα και το τελικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν και η όγδοη σερί της νίκη, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, ενώ με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 47 συνολικά και είναι μόνη πρώτη, απέχοντας έξι από τη δεύτερη Λούτον, η οποία έχει και ένα ματς περισσότερο. Εννέα νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στη σεζόν, ούσα αήττητη στα έξι τελευταία εξ’ αυτών (5-1-0).

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα σε όλες τις διοργανώσεις υπέστη η Τσάρλτον, μετά και από εκείνη κόντρα στη Ντονκάστερ (0-2 εντός), για το FA Cup. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Λι Μπόιερ φιλοξενήθηκε από τη Μπλάκπουλ, για το πρωτάθλημα, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από 16 λεπτά, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1 με τον Αρίμπο στο 55′. Εν τέλει όμως, το τέρμα που δέχθηκε τρία λεπτά πριν το φινάλε ήταν αρκετό για να της στερήσει κάτι το θετικό. Έβαλε έτσι τέλος στο σερί των τεσσάρων νικών στο πρωτάθλημα, ούσα έτσι στην έβδομη θέση με 34 βαθμούς, έναν μακριά από την εξάδα και τα πλέι οφ, έχοντας ωστόσο και παιχνίδι λιγότερο. Πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, σε όλες τις φετινές διοργανώσεις που συμμετέχει.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.