Για την 32η αγωνιστική της Championship, η Πρέστον φιλοξενεί τη Νόριτς (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί προέρχεται η Πρέστον, με τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Το Σάββατο, η ομάδα του Άλεξ Νιλ φιλοξενήθηκε από τη Μπόλτον, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, με 1-2. Οι Μπράουνι (40′) και Μπαρκχούισεν (82′) έδωσαν προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα τους, πριν οι γηπεδούχοι μειώσουν απλά στο τελικό αποτέλεσμα, στο 90′. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 40 συνολικά και βρίσκεται στην 14η θέση της κατηγορίας, μαζί με τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, απέχοντας έντεκα πόντους από την εξάδα και τα πλέι οφ. Πέντε νίκες, επτά ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, αγνοώντας τη νίκη στα τέσσερα τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια (0-3-1).

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Νόριτς προέρχεται από ένα αήττητο σερί έξι αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα, μετρώντας τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την Κυριακή, η ομάδα του Ντάνιελ Φάρκε υποδέχθηκε την Ίπσουιτς, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-0. Μόλις στο δεύτερο λεπτό, ο Ερνάντες έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, με τον Πούκι να σκοράρει δις στο δεύτερο ημίχρονο (65′, 80′) να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του. Βρίσκεται έτσι στην κορυφή, με 60 βαθμούς σε 31 αναμετρήσεις, δυο περισσότερους από τη Λιντς Γιουνάιτεντ, που ακολουθεί. Επτά νίκες, επτά ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στις 13 τελευταίες εξόδους της (7-6-0).