Η Νουμάνθια φιλοξενεί τη Μάλαγα (22:00), για την 30η αγωνιστική της Segunda División, και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Για δεύτερο σερί ματς, η Νουμάνθια έμεινε μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα, έχοντας προηγηθεί η ήττα από τη Χιχόν (1-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Λόπεθ Γαράι αντιμετώπισε την Τενερίφη, εκτός έδρας, με την οποία έμεινε στο 1-1. Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο 24ο λεπτό, κατάφερε ωστόσο να φτάσει στην ισοφάριση με τον Ιγκίνιο Μαρίν, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της σημειώθηκε Under 2.5. Έφτασε έτσι τους 35 βαθμούς και βρίσκεται στην 14η θέση της κατάταξης, απέχοντας τόσο από τις πρώτες θέσεις όσο και από την επικίνδυνη ζώνη. Στις έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, με τα επτά από τα οκτώ τελευταία της αντίστοιχα ματς να ολοκληρώνονται με Over 2.5.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Μάλαγα, μετά από οκτώ αναμετρήσεις με τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χουάν Μουνίθ φιλοξένησε την Οσασούνα, γνωρίζοντας την ήττα με 1-2. Παρότι πήρε το προβάδισμα με τον Αντριάν στο 15′, είδε την αντίπαλό της να κάνει την ανατροπή (47′, 75′) και να παίρνει τη νίκη. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης με 50 βαθμούς, απέχοντας δέκα πόντους από την πρωτοπόρο Οσασούνα. Στις πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στις έξι τελευταίες εξόδους της (3-3-0). Οι πέντε πιο πρόσφατες ολοκληρώθηκαν με N/G και Under 2.5.