Στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής στη Süper Lig, η Μπεσίκτας φιλοξενεί την Αλάνιασπορ (20:00) με την Tipbet να προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των 13 αγώνων για τη Μπεσίκτας, καθώς μετά από δέκα νίκες και τρεις ισοπαλίες, γνώρισε και πάλι την ήττα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Σενιόλ Γκιουνές αντιμετώπισε τη Γαλατασαράι, εκτός, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω ένα λεπτό πριν από την ανάπαυλα, δεχόμενη και ένα δεύτερο τέρμα με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς να βγάλει αντίδραση στη συνέχεια. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Είναι στην τρίτη θέση της κατάταξης με 59 βαθμούς, στο -7 από την πρώτη δυάδα. Στις δέκα νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα εννέα τελευταία αντίστοιχα ματς της (6-3-0).

Την πρώτη της ήττα μετά από τέσσερις αναμετρήσεις και με απολογισμό δυο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες, υπέστη και πάλι η Αλάνιασπορ. Για την προηγούμενη αγωνιστική, το σύνολο του Σεργκέν Γιαλτσίν φιλοξένησε την Κόνιασπορ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-4. Ο Παπίς Σισέ σημείωσε και τα δυο τέρματα για την ομάδα του, ανοίγοντας το σκορ στο 29′, ενώ στο 47′ είχε ισοφαρίσει έστω και προσωρινά σε 2-2. Σημειώθηκε Under 2.5, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Βρίσκεται έτσι στην έκτη θέση με 42 βαθμούς, “συγκατοικώντας” με Κόνιασπορ και Αντάλιασπορ, οι οποίες έχουν με ματς όμως περισσότερο. Στις τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και εννέα ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, ούσα χωρίς διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-2-2).