Για την 22η αγωνιστική της Süper Lig, η Αντάλιασπορ υποδέχεται τη Μπασακσεχίρ (19:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει η Αντάλιασπορ, εδώ και έξι αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπουλέν Κορκμάζ φιλοξενήθηκε από τη Ρίζερσπορ, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το έκτο μόλις λεπτό, εν τέλει κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Ερντίνκ στο 68′, για το τελικό αποτέλεσμα. Όγδοο Under στα εννέα τελευταία παιχνίδια για το πρωτάθλημα, ενώ ήταν και ο πρώτος της βαθμός, μετά από τις ήττες με Κόνιασπορ (2-0 εκτός) και Μπεσίκτας (2-3 εντός). Έφτασε τους 29 βαθμούς και βρίσκεται στην όγδοη θέση, μαζί με την Κασίμπασα, η οποία έχει και παιχνίδι περισσότερο. Τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, επικρατώντας μια φορά στα επτά τελευταία της (1-3-3).

Από ένα αήττητο σερί επτά αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται από την πλευρά της η Μπασακσεχίρ, μετρώντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αμπντουλάχ Αβτσί υποδέχθηκε την Ερζουρουμσπόρ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Οπσέθ στο 11′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση στο 74ο λεπτό. Πρώτη απώλεια μετά από τρεις διαδοχικές νίκες, παραμένοντας έτσι στην πρώτη θέση με 45 βαθμούς, τρεις περισσότερους από τη Γαλατασαράι και με παιχνίδι λιγότερο. Εκτός έδρας, έχει απολογισμό επτά νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα, μένοντας αήττητη στις δέκα τελευταίες εξόδους της (7-3-0).