Για την 15η αγωνιστική της Serie B, η Σαλερνιτάνα υποδέχεται τη Μπρέσια (22:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτέλεσμα για την Σαλερνιτάνα, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε επί της Σπέτσια (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφανο Κολαντουόνο φιλοξενήθηκε από τη Σαλερνιτάνα, στην έδρα της οποίας γνώρισε μια βαριά ήττα με 3-1. Ο Αλεσάντρο Ροσίνα σημείωσε το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του, που έστω και προσωρινά ισοφάρισε σε 1-1 στο 49ο λεπτό, κάτι που όμως δεν αποδείχθηκε αρκετό για να της χαρίσει και κάτι το θετικό. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην ένατη θέση, όπου μετράει 20 βαθμούς, όσους έχει και η Σπέτσια, με παιχνίδι όμως περισσότερο. Αήττητη σε εφτά εντός έδρας αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, μετρώντας πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες.

Αντιθέτως, επιστροφή στις νίκες για τη Μπρέσια, μετά και την ήττα που υπέστη από τη Βενέτσια (2-1 εκτός). Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Ευγκένιο Κορίνι υποδέχθηκε τη Λιβόρνο, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της αυτή ήταν ο Τορεγκρόσα, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό και στο 58′ διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 21 συνολικά και βρίσκεται εντός ζώνης πλέι οφ και πιο συγκεκριμένα στην έκτη θέση, μαζί με τις Μπενεβέντο και Περούτζια, οι οποίες έχουν και από ένα παιχνίδι περισσότερο. Στους οκτώ η διαφορά της από την κορυφή της κατηγορίας. Αγνοεί το διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, όπου σε έξι αντίστοιχα παιχνίδια έχει απολογισμό τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, παρότι σκόραρε σε όλα.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.