Για την 16η αγωνιστική της Super League, ο Άρης υποδέχεται τη Λαμία (19:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα ο Άρης, όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σάββα Παντελίδη υποδέχθηκε τον Παναιτωλικό, από τον οποίο και ηττήθηκε με 1-2. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 63′, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Ντιγκινί στο 71ο λεπτό. Εν τέλει όμως, δέχθηκε και δεύτερο γκολ, τρία λεπτά αργότερα, από το σημείο του πέναλτι, χάνοντας έτσι το ματς. Δεύτερη διαδοχική του ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στον Ατρόμητο (4-2 εκτός). Υποχώρησε έτσι στην όγδοη θέση, με 19 βαθμούς, όσους έχει και ο Πανιώνιος, με παιχνίδι περισσότερο. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός του στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας τη νίκη στα τέσσερα τελευταία εξ’ αυτών (0-1-3). Στο πιο πρόσφατο χρονικά παιχνίδι του, ηττήθηκε με 3-2 από τον Εργοτέλη, εκτός έδρας, με αποτέλεσμα να μείνει εκτός κυπέλλου.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και έξι αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Λαμία, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μάκη Χάβου φιλοξενήθηκε από τον Ολυμπιακό, στην έδρα του οποίου γνώρισε την ήττα με 3-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 32′, ενώ δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (46′, 51′), με αποτέλεσμα να μην καταφέρει κάτι το αξιόλογο. Αυτό ήταν και το έκτο διαδοχικό παιχνίδι που δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα. Βρίσκετι έτσι στη 14η θέση, με έντεκα βαθμούς, απέχοντας τρεις από την επικίνδυνη ζώνη. Μια νίκη, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της, επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού, εντός έδρας, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τη φάση των “16” του κυπέλλου.