Για τη δεύτερη αγωνιστική της βραζιλιάνικης Serie A, η Μποταφόγκο υποδέχεται τη Μπαΐα (02:00) και η Tipbet προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ξεκίνημα με το.. αριστερό για τη Μποταφόγκο στο φετινό πρωτάθλημα. Στην πρεμιέρα, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαρόκα φιλοξενήθηκε από τη Σάο Πάολο, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Βρέθηκε πίσω λίγο πριν από την ανάπαυλα, για να δεχθεί ακόμη ένα, επτά λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης. Δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στη Ζουβεντούδε (2-1 εκτός), για το κύπελλο, φτάνοντας έτσι τα τέσσερα διαδοχικά παιχνίδια χωρίς νίκη (0-2-2). Στα έξι από τα επτά τελευταία της ματς, σημειώθηκε G/G. Αήττητη στα έξι τελευταία εντός της, μετρώντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες.

Αντιθέτως, η Μπαΐα ξεκίνησε με νίκη τις δικές τις υποχρεώσεις στο φετινό πρωτάθλημα. Στην πρεμιέρα, η ομάδα του Ρότζερ Μασάδο υποδέχθηκε την Κορίνθιανς, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-2. Βρέθηκε πίσω στο 45’+2, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Άρτουρ Σαϊκέ (45’+4), Άρτουρ (76′) και Ροτζέριο (84′), πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν στο τελικό αποτέλεσμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Αυτή ήταν και η τρίτη της νίκη στα τέσσερα τελευταία επίσημα παιχνίδια της, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Παράλληλα, σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα πιο πρόσφατα. Δεν πανηγύρισε κάποιο διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (0-2-2).