Στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής της Eliteserien, η Στάμπαεκ φιλοξενεί τη Μπραν (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Στάμπαεκ, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιαν Γιόνσον φιλοξενήθηκε από τη Βίκινγκ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3. Προηγήθηκε με τα τέρματα των Λούνταλ (22′) και Μπόχινεν (29′) και παρότι δέχθηκε στην πορεία την ανατροπή (42′, 53′, πεν. 58′), έφτασε στην ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα με τον Κινοσίτα, στο 81ο λεπτό. Σημειώθηκε Goal/Goal και Over 2.5, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Μπραν, μετά και τη νίκη επί της Μόλντε (1-2 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κάρε Ινγκέμπριγκτσεν φιλοξένησε τη Μιοντάλεν, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 85ο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.