Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League, η Σπόρτινγκ Λισαβόνας φιλοξενεί την Αϊντχόφεν (22:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Σπόρτινγκ Λισαβόνας, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Ρόζενμποργκ (0-2 εκτός). Την Κυριακή, το σύνολο του Λεονέλ Πόντες φιλοξένησε τη Μπελενένσες, στα πλαίσια της Liga NOS, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Ο Λουτσιάνο Βιέτο έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του στο 74′ και επτά λεπτά αργότερα διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει πέντε και τρεις ήττες, στη σεζόν.

Επιστροφή στις νίκες για την Αϊντχόφεν, μετά από έξι αναμετρήσεις με δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την Κυριακή, το σύνολο του Μαρκ Φαν Μπόμελ φιλοξένησε τη Χέρενφεν, στα πλαίσια της Eredivisie, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Ο Μπέργκβαϊν έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του στο 17′, ενώ ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα της στο 36′, με τις “καρδιές” να μειώνουν απλά για το τελικό αποτέλεσμα στο 55ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στη σεζόν.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.