sportingbet προσφορες europa league

Το πιο σπουδαίο ευρωπαϊκό παιχνίδι της φετινής αγωνιστικής περιόδου δίνει απόψε ο Ολυμπιακός στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Οι «ερυθρόλευκοι» μπροστά στον κόσμο τους φιλοξενούν την Αταλάντα, στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για τα playoffs του Europa League.

Προβάδισμα πρόκρισης για την Αταλάντα

Η ομάδα του Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι έχει το προβάδισμα πρόκρισης, ώστε να συνεχίσει την ευρωπαϊκή της πορεία στους «16» του Europa League, όμως ο Ολυμπιακός δεν έχει… πει την τελευταία του κουβέντα. Αυτή θα είναι μάλιστα μπροστά στον κόσμο του! Ο Τικίνιο με το γκολ του στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης του Μπέργκαμο έβαλε τους Πειραιώτες μπροστά στο σκορ. Ωστόσο τα δύο τέρματα του Τζιμσίτι έδωσαν εν τέλει τη νίκη στην ιταλική ομάδα με 2-1.

Η «φόρμα» τους στην Ευρώπη

Εντός έδρας φέτος στο Europa League, μετρά τρεις νίκες εάν φυσικά συνυπολογιστεί και η επικράτηση με 3-0 επί της Σλόβαν Μπρατισλάβας με 3-0. Αυτός ο αγώνας μαζί με εκείνον της Φενερμπαχτσέ, είναι οι μοναδικοί που η άμυνα της ομάδας του Πέντρο Μαρτίνς δεν παραβιάστηκε. Στους ομίλους του Europa League, ο Ολυμπιακός εκτός των Τούρκων νίκησε 2-1 την Αντβέρπ, ενώ ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Η Αταλάντα φέτος δεν κατάφερε να πανηγυρίσει κάποια νίκη μακριά από το Μπέργκαμο στην Ευρώπη. Οι Ιταλοί ηττήθηκαν στα ματς των ομίλων της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης με 3-2 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ενώ ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με την Βιγιαρεάλ και 3-3 με την Γιούνγκ Μπόις. Δίχως αμφιβολία ξεχωρίζει το στατιστικό πως η Αταλάντα σε όλα τα εκτός έδρας ματς κατάφερε να προηγηθεί πριν το 30ο λεπτό.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις