sportingbet

Την δεύτερη στη σειρά νίκη, έπειτα από αυτή κόντρα στην Μπασκόνια, θα ψάξει απόψε ο Παναθηναϊκός στο ΟΑΚΑ, κόντρα στην Μονακό, στο πρώτο ματς της «διπλής» αγωνιστικής της EuroLeague.

Η καρδιά της EuroLeague χτυπά εδώ! |21+

Η «διαβολοβδομάδα» ξεκινά από το ΟΑΚΑ

Στην έδρα του θα δώσει το πρώτο ματς της «διαβολοβδομάδας» ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» παίζουν απόψε στο ΟΑΚΑ κόντρα στην Μονακό, λίγες ημέρες μετά την πολύ καλή  εμφάνιση, που έφερε και την άνετη επικράτηση επί της Μπασκόνια. Στα θετικά για την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη καταγράφεται η απόδοση του Στέφαν Γιόβιτς. Το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα του «τριφυλλιού», σε σχεδόν 20 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ «έγραψε» 10 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης. Τώρα ο Παναθηναϊκός «γυρνά» σελίδα κι επικεντρώνεται στον αγώνα με την Μονακό. Θέλουν να προσθέσουν στο ενεργητικό τους την έκτη νίκη της σεζόν βελτιώνοντας το αρνητικό ρεκόρ που έχουν.

EuroLeague σε Ζωντανή Μετάδοση*! |21+ *ισχύουν όροι & προϋποθέσεις

Παίκτης – κλειδί ο Τζέιμς

Η Μονακό «τρέχει» ρεκόρ 10-10 την φετινή αγωνιστική περίοδο στη EuroLeague. Στα πέντε τελευταία μετρά μία ήττα και τέσσερις νίκες, καταφέρνοντας να παραμείνει πολύ κοντά στην είσοδο της στην οκτάδα. Κι απ’ ότι φαίνεται οι Μονεγάσκοι, χάρη στην εξαιρετική απόδοση του Μάικ Τζέιμς, δείχνουν ικανοί να παραμείνουν στο… κόλπο για μία θέση στην οκτάδα που δίνει «εισιτήριο» για τα play off της EuroLeague. Ο άλλοτε παίκτης του Παναθηναϊκού είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας από το Πριγκιπάτο με 15,3 πόντους. Παράλληλα προσθέτει στο παιχνίδια του 6,1 ασίστ, ενώ είναι και ο κορυφαίος παίκτης της Μονακό στον τομέα των κλεψιμάτων με 1,4! Εξίσου σημαντικός παίκτης των φιλοξενούμενων είναι και ο Ντόντα Χολ, ο οποίος με 5,8 ριμπάουντ είναι πρώτος στην σχετική λίστα της ομάδας του.