Στις 23:15, η Σπόρτινγκ Λισαβόνας φιλοξενεί την Τοντέλα στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Liga NOS και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επέστρεψε από την καραντίνα με την εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) στο Γκιμαράες και την Παρασκευή επικράτησε εντός έδρας της Πάσος Φερέιρα με 1-0. “Λυτρωτής” των “λιονταριών” ο Καμπράλ στο 64ο λεπτό. Με τη νίκη αυτή οι πρωτεουσιάνοι παρέμειναν στην 4η θέση, ισόβαθμοι με την Μπράγκα στους 46 βαθμούς, 3 περισσότερους από τη Φαμαλικάο. Πολύ ισχυρή εντός έδρας η Σπόρτινγκ, έρχεται από 5 διαδοχικούς “άσους” με μόλις 1 γκολ παθητικό σε αυτά τα παιχνίδια!

Η Τοντέλα από την πλευρά της μάχεται για την αποφυγή του υποβιβασμού και με το πρόσφατο 2-0 επί της ουραγού Άβες έκανε σημαντικό βήμα προς αυτή την κατεύθυνση. Ο Ρονάν άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό και με το ξεκίνημα της επανάληψης τα πράγματα απλοποιήθηκαν για τους γηπεδούχους, όταν η Άβες έμεινε με 10 παίκτες. Ο Ρονάν βρήκε και πάλι δίχτυα στο 57′ κλειδώνοντας τη νίκη. Είχε προηγηθεί το 0-0 στην έδρα της Μπενφίκα.