Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής στο Brasileirao Serie A, η Σπορτ Ρεσίφε φιλοξενεί τη Σάντος (01:15) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Μακριά από τα νικηρόα αποτελέσματα παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Σπορτ Ρεσίφε, μετά και την ήττα από τη Βάσκο ντα Γκάμα (2-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντανιέλ Παουλίστα φιλοξενήθηκε από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 13′, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Ιάγο Μαϊδάνα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Σάντος, μετά από δυο αναμετρήσεις μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κούκα φιλοξένησε την Ατλέτικο Παραναένσε, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-1. Οι Σοτέλδο (29′), Φελίπε Ζόναταν (41′) και Μαρίνιο (82′) σημείωσαν τα τέρματα που έκριναν και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal, στα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.