Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής των ομίλων στα προκριματικά του Euro 2020, η Σουηδία φιλοξενεί τη Νορβηγία (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Στις νίκες επέστρεψε η Σουηδία, μετά και την ήττα που γνώρισε στην έδρα της Ισπανίας (3-0). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιάνε Άντερσον φιλοξενήθηκε από τα Νησιά Φερόε, στην έδρα των οποίων επικράτησε με 0-4. Και τα τέσσερα τέρματα της σημειώθηκαν από το πρώτο κίολας ημίχρονο, με τους Ισάκ (12′, 15′), Λίντελοφ (23′) και Κουάισον (41′) να βρίσκουν δίχτυα. Σε πέντε αγωνιστικές έχει απολογισμό τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στα προκριματικά προέρχεται η Νορβηγία, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Νησιά Φερόε (0-2 εκτός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Λαρς Λάγκερμπαρκ υποδέχθηκε τη Μάλτα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Προηγήθηκε με το τέρμα του Μπέργκε στο 33ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Κινγκ διαμόρφωσε με πέναλτι το τελικό αποτέλεσμα. Παρέμεινε έτσι αήττητη σε τέσσερα παιχνίδια για τα προκριματικά, μετρώντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες, μετά και την ήττα της πρεμιέρας από την Ισπανία (2-1 εκτός).