Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής για τα προκριματικά του Euro 2020, η Σουηδία φιλοξενεί την Ισπανία (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Αήττητη για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι στα προκριματικά παρέμεινε η Σουηδία. Την περασμένη αγωνιστική των προκριματικών, το σύνολο του Γιάνε Άντερσον φιλοξενήθηκε από τη Μάλτα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-4. Τα τέρματα των Ντάνιελσον (11′), Λάρσον (πεν. 58′, πεν. 71′) και Άγκιους (αυτ. (66′) ήταν και αυτά που της χάρισαν τη νίκη. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη σε επτά αναμετρήσεις στα προκριματικά, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα επτά από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια.

Αγνοεί την ήττα σε αυτά τα προκριματικά η Ισπανία, έχοντας απολογισμό έξι νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική των προκριματικών, το σύνολο του Λουίς Ενρίκε φιλοξενήθηκε από τη Νορβηγία, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι προηγήθηκε με τον Σαούλ στο 47ο λεπτό, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν και η πρώτη της απώλεια στα προκριματικά, ενώ σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια.