Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων στα προκριματικά του Euro 2020, η Σλοβακία φιλοξενεί την Κροατία (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Στις νίκες επέστρεψε και πάλι η Σλοβακία, μετά και την ήττα από την Ουαλία (1-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική των προκριματικών. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πάβελ Χάπαλ φιλοξενήθηκε από το Αζερμπαϊτζάν, του οποίου και επικράτησε με το ευρύ 1-5. Πήρε προβάδισμα 0-2, με τους Λόμποτκα (8′) και Κούτσκα (27′), προσωρινά δέχθηκε τη μείωση του σκορ, ένα λεπτό αργότερα, όμως τα τέρματα που σημείωσαν οι Χάμσικ (30′, 57′) και Χάνκο (85′), της εξασφάλισαν το τρίποντο. Αυτή ήταν και η τρίτη νίκη στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα, μετρώντας παράλληλα και μια ήττα.

Αντίστοιχα, και η Κροατία κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες, έχοντας προηγηθεί η ήττα από την Ουγγαρία (2-1 εκτός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ζλάτκο Ντάλιτς υποδέχθηκε την Ουαλία, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Πήρε προβάδισμα στο 17′ με το αυτογκόλ του Λόρενς, ενώ στο 48′ ο Πέρισιτς διπλασίασε τα τέρματα της, πριν οι φιλοξενούμενοι μειώσουν στο τελικό αποτέλεσμα (77′). Στην πορεία ηττήθηκε με 1-2 από την Τυνησία, σε φιλική αναμέτρηση. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα επτά τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.