Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής στη Vysshaya Liga, η Σλάβια Μοζίρ φιλοξενεί τη Μινσκ (15:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στις ήττες για τη Σλάβια Μόζιρ, μετά από τρεις αναμετρήσεις και με απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μικαήλ Μαρτίνοβιτς φιλοξενήθηκε από την Ίσλοχ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα (πεν. 63′, 73′). για να μειώσει απλά με τον Νάρχ στο 77′, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Goal/Goal και Over 2.5, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Μινσκ, έχοντας προηγηθεί εκείνες από Ενεργκέτικ (2-0 εκτός) και Μπάτε (0-3 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αρτέμ Ραζίμ φιλοξενήθηκε από τη Ρουχ Μπρεστ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 45ο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal, στα τρία τελευταία παιχνίδια της.