Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής των ομίλων στα προκριματικά του Euro 2020, η Σκωτία φιλοξενεί το Βέλγιο (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στα προκριματικά προέρχεται η Σκωτία, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στο Βέλγιο (3-0 εκτός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Στιβ Κλάρκι υποδέχθηκε τη Ρωσία, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Μπορεί να πήρε το προβάδισμα με τον ΜακΓκιν στο 10ο λεπτό, στην πορεία όμως δέχθηκε την ισοφάριση λίγο πριν την ανάπαυλα, με το αυτογκόλ του Ο’Ντόνελ στο 59′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν και η τρίτη ήττα της σε πέντε αναμετρήσεις για τα προκριματικά, έχοντας παράλληλα και δυο νίκες. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Αντιθέτως, το απόλυτο έχει το Βέλγιο, μετά από πέντε αναμετρήσεις στα φετινά προκριματικά. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ φιλοξενήθηκε από το Σαν Μαρίνο, κόντρα στο οποίο πήρε τη νίκη με 0-4. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Μπατσουαγί στο 43′, ενώ στο 57′ ο Μέρτενς διπλασίασε τα τέρματα της. Έξι λεπτά αργότερα, ο Τσαντλί ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, με τον Μπατσουαγί να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Είχαν προηγηθεί οι νίκες επί των Ρωσία (3-1 εντός), Κύπρο (0-2 εκτός), Καζακστάν (3-0 εντός) και Σκωτία (3-0 εντός).