Στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής στη Süper Lig, η Σίβασπορ φιλοξενεί τη Ρίζεσπορ (19:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη εδώ και δέκα αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Σίβασπορ, με εννέα νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ριζά Τσαλιμπάι φιλοξενήθηκε από τη Μπεσίκτας, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-2. Προηγήθηκε στο έβδομο λεπτό με τον Γεσιλιούρτ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 33′, εν τέλει το τέρμα του Γιαταμπαρέ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, της χάρισε και το “διπλό”. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει οκτώ νίκες και μια ισοπαλία, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα επτά πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Επιστροφή στις νίκες για τη Ρίζεσπορ, μετά και την ήττα που υπέστη από τη Φενερμπαχτσέ (1-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ισμαήλ Καρτάλ φιλοξένησε την Γκεντσλερμπιρλίγκι, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Προηγήθηκε με το τέρμα του Σκόντα στο 70′, ενώ ο ίδιος διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα, πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις πέντε από τις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της (1-0-5).