Στα πλαίσια της φάσης των “32” για το Copa del Rey, η Σεβίλλη φιλοξενεί τη Λεβάντε (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στις ήττες για τη Σεβίλλη, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις με τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, το σύνολο του Ζουλιέν Λοπετέγκι φιλοξενήθηκε από τη Ρεάλ Μαδρίτης, για τη La Liga, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο 57′, ισοφάρισε με τον Ντε Γιονγκ στο 64′, για να ηττηθεί εν τέλει με τέρμα που δέχθηκε πέντε λεπτά αργότερα. Σημειώθηκε 2-3 Goals, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, τη φετινή σεζόν.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Λεβάντε, με μια ισοπαλία και δυο ήττες, σε όλες τις διοργανώσεις. Το Σάββατο, το σύνολο του Πάκο Λόπεθ φιλοξένησε την Αλαβές, για τη La Liga, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε G/G στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και επτά ήττες, τη φετινή σεζόν.