bet365

Η Σαουθάμπτον φιλοξενεί τη Νιούκαστλ και η Bet365 προσφέρει την αναμέτρηση με μεγάλη γκάμα αγορών και ειδικών στοιχημάτων.

Το παιχνίδι των δύο ομάδων διεξάγεται στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Premier League και ξεκινάει στις 22:00.

Η περίοδος ντεφορμαρίσματος που είχε η Σαουθάμπτον μπαίνοντας στη σεζόν δείχνει να ανήκει στο παρελθόν. Διατηρεί αήττητο σερί που “τρέχει” εδώ και πέντε αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Προέρχεται από νίκη-θρίλερ 4-3 επί της Άστον Βίλα. Παρόλο που προηγούνταν από το πρώτο ημίχρονο, δέχτηκε δύο τέρματα στις καθυστερήσεις που θα μπορούσαν να της στερήσουν τους τρεις βαθμούς. Έχασε τον πρώτο της σκόρερ Ιγκς με πέντε γκολ, που λόγω τραυματισμού θα απουσιάσει για έξι εβδομάδες. Απών είναι και ο Βόκινς.

Σε ανοδική πορεία βρίσκεται η Νιούκαστλ στα τελευταία της παιχνίδια για το αγγλικό πρωτάθλημα. Δείχνει να έχει ξεπεράσει για τα καλά την εντός έδρας συντριβή (4-1) από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, για την πέμπτη αγωνιστική. Προέρχεται από σημαντική νίκη (2-1) επί της Έβερτον. Ο Κάλουμ Γουίλσον διανύει περίοδο φόρμας, έχοντας σημειώσει συνολικά έξι γκολ, ενώ μοίρασε και μια ασίστ. Νοκ άουτ τέθηκαν οι Γκάιλ, Ρίτσι και Ντουμπράβκα.

Παρατηρούμε πως στην Bet365.gr μεγαλύτερες πιθανότητες για τη νίκη συγκεντρώνει η Σαουθάμπτον. Συγκεκριμένα, ο “άσσος” προσφέρεται στο 1.95. Πέρα από αυτό, το “διπλό” βρίσκεται στο 3.80 και η ισοπαλία είναι στο 3.75.