Στις 20:00, η Σαουθάμπτον φιλοξενεί την Άρσεναλ για την 31η αγωνιστική της Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Πειστική στην επιστροφή της στα γήπεδα η Σαουθάμπτον πέρασε άνετα από την έδρα της Νόριτς με 0-3 την Παρασκευή και ουσιαστικά εξασφάλισε την παραμονή της στην κατηγορία, αφού πλέον είναι στο +10 από την επικίνδυνη ζώνη. Σχετικά ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, καταιγιστικοί στην επανάληψη οι “άγιοι” σκόραραν με τους Ινγκς, Άρμστρονγκ και Ρέντμοντ για το πρώτο διπλό μετά τις 21 Γενάρη.

Εφιαλτική η επιστροφή της Άρσεναλ, έχει χάσει πλέον όλους τους στόχους. Μετά το 3-0 στην έδρα της Σίτι, το Σάββατο ηττήθηκε και στην έδρα της Μπράιτον με 2-1 παρότι προηγήθηκε στο 68ο λεπτό από γκολάρα του Πεπέ! Σε μία αναμπουμπούλα από στημένη φάση δέχθηκε το 1-1 στο 75ο λεπτό και στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων δέχθηκε και δεύτερο γκολ! Με 40 πόντους συγκομιδή είναι στο -9 από την 6αδα και πλέον μοιάζει τρομερά πιθανό να μην συμμετάσχει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις για πρώτη φορά στον 21ο αιώνα!