Στα πλαίσια της ένατης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Σάλκε φιλοξενεί τη Ντόρτμουντ (16:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Στις ήττες επέστρεψε η Σάλκε, μετά από πέντε αναμετρήσεις, όπου και μετρούσε τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σάντρο Βάγκνερ φιλοξενήθηκε από τη Χόφενχαϊμ, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 71′, ενώ πέντε λεπτά πριν το φινάλε, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητη εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Ντόρτμουντ, έχοντας απολογισμό δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Λουσιάν Φαβρ φιλοξένησε τη Γκλάντμπαχ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του Ρόις στο 58ο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Over 2.5 στα επτά από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα.