Στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής στη Serie B, η Σαλερνιτάνα φιλοξενεί την Τραπάνι (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Σαλερνιτάνα, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τζιαν Πιέρο Βεντούρα φιλοξενήθηκε από τη Μπενεβέντο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε στο σκορ με το τέρμα του Ντούριτς στο 53′, για να δεχθεί την ισοφάριση στο τελικό αποτέλεσμα, στο 69ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G στα οκτώ από τα εννέα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα οκτώ πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (4-4-0).

Από την πρώτη της ήττα, μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία, προέρχεται η Τραπάνι. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φαμπρίτσιο Καστόρι φιλοξένησε την Τσιταντέλα, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-3. Βρέθηκε πίσω στο 25′, για να δεχθεί ακόμη δυο στο δεύτερο ημίχρονο (54′, 87′), για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (0-2-2).