Στα πλαίσια του πρώτου προκριματικού γύρου στο Europa League, η Ρόζενμποργκ φιλοξενεί τη Μπρέινταμπλικ (20:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Ρόζενμποργκ, μετά και από εκείνες επί των Σάρπσμποργκ (5-1 εντός) και Όλεσουντ (3-2 εντός). Το Σάββατο, το σύνολο του Τροντ Χένρικσεν φιλοξενήθηκε από τη Μιοντάλεν, για την Eliteserien, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Προηγήθηκε με τον Άσεν στο 33′ και εννέα λεπτά μετά ο Ζακαριάσεν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Μπρέινταμπλικ προέρχεται από την τρίτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις. Την Παρασκευή, το σύνολο του Όσκαρ Τόρβαλντσον φιλοξενήθηκε από τη Γκρότα, για την Úrvalsdeild, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Το τέρμα που σημείωσε ο Μίκελσεν στο 74ο λεπτό, από το σημείο του πέναλτι, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Over 2.5, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.