Στα πλαίσια της ένατης αγωνιστικής στα προκριματικά του Euro 2020, η Ρουμανία φιλοξενεί τη Σουηδία (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη σε τρεις αναμετρήσεις για τα προκριματικά η Ρουμανία, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κοσμίν Κόντρα φιλοξένησε τη Νορβηγία, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Προηγήθηκε με το τέρμα του Μίτριτα στο 52′, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.

Από αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων στα προκριματικά προέρχεται ωστόσο και η Σουηδία, μετρώντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιάνε Άντερσον υποδέχθηκε την Ισπανία, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Προηγήθηκε με το τέρμα του Μπεργκ στο 50′, για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.