Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής για τα προκριματικά του Euro 2020, η Ρουμανία φιλοξενεί τη Νορβηγία (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στα προκριματικά πανηγύρισε η Ρουμανία, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Μάλτα (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική των προκριματικών, το σύνολο του Κόσμιν Κόντρα φιλοξενήθηκε από τα Νησιά Φερόε, στην έδρα των οποίων επικράτησε με 0-3. Ο Πούσκας άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 74′, με τον Μίτριτα να διπλασιάζει τα τέρματα της στο 83ο λεπτό, πριν ο Κεσέρου διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα, με πέναλτι στις καθυστερήσεις. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια.

Ένα αήττητο σερί έξι αναμετρήσεων “τρέχει” στα προκριματικά η Νορβηγία, έχοντας απολογισμό δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική των προκριματικών, το σύνολο του Λαρς Λάγκερμπακ φιλοξένησε την Ισπανία, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 47′, για να φτάσει εν τέλει στην ισοφάριση με το πέναλτι του Κινγκ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια.